Nová třída E. Masterpiece of Intelligence.

Výrazný, emotivní design, exkluzivní interiér a působivé množství inovací: s novou třídou E dělá Mercedes-Benz velký krok do budoucnosti.
Čelní pohled na Mercedes-Benz třídu E na silnici.

Nový zážitek z jízdy.

Nový Mercedes-Benz třídy E, jenž představuje desátou generaci oblíbeného sedanu, přináší výrazné stylové prvky, emotivní design a velmi kvalitní interiér. Nová třída E je také světovou premiérou mnoha technických inovací, které kromě jiného umožňují pohodlnou a bezpečnou jízdu a usnadňují práci řidiči. Vůz je navíc vybaven multimediálními a řídicími systémy pro zcela nový zážitek. Nově vyvinutý vznětový motor pak společně s konstrukcí o nízké hmotnosti a vynikajícími hodnotami aerodynamických parametrů nastavuje v tomto segmentu standard účinnosti, zatímco nové vícekomorové vzduchové odpružení dostupné za příplatek zajišťuje mimořádný jízdní komfort a dynamiku. Všechny inovace včetně aktivního asistenta jízdy v pruzích činí z třídy E nejinteligentnější sedan v dané třídě.

Stylový a sportovní design exteriéru.

Nová třída E je sofistikovaná, stylová a sportovní. Ve srovnání s předchozím modelem se rozvor zvětšil o 65 milimetrů a celková délka o 43 milimetrů. Design vozidla se vyznačuje typickými znaky sedanů značky Mercedes-Benz. Prodloužená kapota vytváří společně se střechou ve stylu kupé plynule přecházející do smyslné, svalnaté zádi vzrušující siluetu. Prostorově výraznou karoserii vozidla charakterizují krátké převisy, dlouhý rozvor, velká kola a jasně definované boční partie, ze kterých vyzařuje svěží, stylový a dynamický charakter. Třída E je tak dokonalým ztělesněním designérské filozofie Mercedes-Benz „smyslná čistota“. Mohutná příď podtrhuje status sedanu byznys třídy, na který vůz aspiruje, a pro každou designovou linii a výbavu přináší odlišný vzhled.

Boční pohled na Mercedes-Benz třídy E na silnici.

Široké křivky nad podběhy zadních kol propůjčují třídě E nezaměnitelný, výrazný vzhled. Jednolitá zadní světla v designu dvou pruhů zakomponovaná do karoserie jasně identifikují třídu E jako nového člena rodiny sedanů Mercedes-Benz. Zadní světla v příplatkové výbavě přinášejí další výrazný prvek připomínající hvězdný prach. Tento efekt „hvězdného prachu“ je vůbec poprvé použit právě v nové třídě E.

Nová úroveň designu interiéru.

Interiér nové třídy E je souzněním emocí a inteligence, neboli pólů definovaných designérskou filozofií Mercedes-Benz. Příplatková výbava zahrnuje dva displeje nové generace s vysokým rozlišením, každý s úhlopříčkou 12,3 palce, které jsou v tomto segmentu novinkou. Pod společným skleněným krytem oba displeje opticky splývají do širokoúhlého kokpitu, a vytvářejí tak centrální prvek podtrhující vodorovné ztvárnění designu interiéru. Stejně jako sdružený přístroj obsahuje tento širokoúhlý kokpit velký displej s virtuálními nástroji přímo v zorném poli řidiče i hlavní displej nad středovou konzolou. Řidič si může pro vzhled širokoúhlého sdruženého přístroje vybrat ze tří různých stylů.

Pohled do interiéru nové Mercedes-Benz třídy E.

Poprvé dotykové ovládání na volantu.

Vozidlo je navíc poprvé vybaveno dotykovým ovládáním na volantu, které podobně jako rozhraní smartphonu přesně reaguje na vodorovné a svislé pohyby prstů, čímž řidiči umožňuje ovládat celý multimediální systém, aniž by musel sejmout ruce z volantu. Multimediální systém je také možné ovládat pomocí touchpadu s ovladačem na středové konzole, který je schopný rozeznat psané písmo, a pomocí systému ovládání hlasem LINGUATRONIC.

K dispozici jsou rovněž tlačítka pro přímé ovládání funkcí jako klimatizace nebo také poprvé pro pohodlnou aktivaci a deaktivaci některých asistenčních systémů. Tento zcela nový způsob ovládání je vylepšen o nový, inteligentní grafický vzhled s vizualizacemi a animacemi ve vysokém rozlišení a o zjednodušené uspořádání. Cestující si mohou zároveň vychutnat smyslný, prostorný interiér, který je kombinací elegantního luxusu a sportovních prvků.

Interiér s použitím exkluzivních materiálů.

Styl interiéru je dán použitím vybraných materiálů, mezi které patří pórovité dřevo a dřevo v dekoru sail s úpravou flowing lines. Dalším charakteristickým znakem značky Mercedes-Benz je velmi kvalitní vzhled a péče věnovaná detailům a řemeslnému zpracování. Stejně pečlivě byla navržena materiálová a barevná koncepce s různými odstíny hnědé, včetně nových atraktivních barevných kombinací. Interiér tak nabízí možnost individualizace. Osvětlení interiéru využívá výhradně odolnou, energeticky úspornou technologii LED. Totéž platí o ambientním osvětlení, které je součástí jednotlivých linií. Díky 64 barvám nabízí řadu možností individualizace. Dalším výrazným prvkem jsou sedadla, jejichž ergonomický, ortopedický tvar je kombinací proslulého pohodlí vozů Mercedes-Benz na dlouhých cestách a sportovního vzhledu, přičemž každá linie má svůj vlastní design.

Pohled do interiéru Mercedes-Benz nové třídy E.

Inovativní hnací systém: nová generace motorů.

Nová třída E bude uvedena na trh s možností výběru ze dvou motorů: E 200 se čtyřválcovým zážehovým motorem a E 220 d se zcela novým čtyřválcovým vznětovým motorem. Další modelové varianty přibudou po uvedení na trh. Mezi ně například patří model E 350 e s hybridní technologií. Plug-in hybrid Vás ohromí svou dynamikou a účinností, neboť umožňuje až 30kilometrový provoz výhradně na elektřinu, tedy jízdu zcela bez lokálních emisí. Čtyřválcový zážehový motor dodává společně s výkonným elektromotorem celkový výkon 205 kW (279 k) a točivý moment 600 Nm. Díky tomuto nastavení dosahuje model E 350 e výkonu sportovních vozidel a přitom spotřebovává méně paliva než malý automobil ze třídy kompaktních vozidel. Nejvýkonnější vznětová varianta se bude pyšnit šestiválcovým motorem s vyspělou technologií SCR, výkonem 190 kW (258 k) a špičkovým točivým momentem 620 Nm.

E 200:

Kombinovaná spotřeba paliva: 5,9 l/100 km;

kombinované emise CO₂: 132 g/km.*

E 220 d:

Kombinovaná spotřeba paliva: 3,9 l/100 km;

kombinované emise CO₂: 102 g/km.*

E 350 e (výkon celého systému):

Kombinovaná spotřeba paliva: 2,1 l/100 km;

kombinované emise CO₂: 49 g/km.*

Nový rozměr účinnosti.

Řadu motorů později doplní další varianty, včetně nového čtyřválcového vznětového motoru s výkonem 110 kW (150 k). Řada zážehových motorů se bude skládat ze čtyřválcových verzí s výkonem od 135 do 180 kW (183 až 245 k) a šestiválcové varianty o výkonu 245 kW (333 k). Všechny motory jsou vybaveny funkcí ECO start-stop. Zážehové motory splňují emisní normu EU6, zatímco nový vznětový čtyřválec OM 654 je již konfigurován s ohledem na budoucí limity RDE. Je prvním z nové rodiny motorů Mercedes-Benz a nastavuje nová měřítka účinnosti. Navzdory menšímu zdvihovému objemu ve srovnání s jeho předchůdcem dosahujícímu cca 2 litry má nový vznětový agregát výkon 143 kW/195 k a ve vozidle E 220 d má podle normy NEDC kombinovanou spotřebu pouhých 3,9 litrů na 100 kilometrů, což odpovídá emisím CO₂ 102 gramů na kilometr – hodnota, jíž byla doposud schopna dosahovat pouze výrazně menší vozidla.

The new Mercedes-Benz E-Class on the road.

Kromě toho je čtyřválcový motor mimořádně kultivovaný. Všechny modely dostupné při uvedení na trh jsou ve standardu vybaveny novou devítistupňovou automatickou převodovkou 9G-TRONIC umožňující rychlé změny převodových stupňů a nízké otáčky motoru, což má velmi pozitivní vliv na účinnost a hlučnost.

Boční pohled na nový Mercedes-Benz třídy E na silnici.

Podvozek: maximální úroveň jízdního komfortu.

Podvozek nové třídy E nabízí zážitek z agilní jízdy na klikatých cestách i i maximální jízdní komfort v rámci segmentu. Sedan je ve standardu vybaven ocelovými pružinami. S tímto typem odpružení jsou k dispozici tři systémy DIRECT CONTROL se selektivním systémem tlumení. Případně je možné třídu E jako jedinou v tomto segmentu vybavit komplexním vícekomorovým vzduchovým odpružením. Tři komory různé velikosti v pružinových vzpěrách na zadní nápravě a dvě ve vzpěrách na přední nápravě umožní ve třech stupních nastavit tuhost podvozku. Cestující si tak mohou užívat měkkého odpružení i bezpečného pocitu z dobré stability při vyšších rychlostech. Vysoce citlivé a rychle reagující vícekomorové vzduchové odpružení AIR BODY CONTROL je navíc vybaveno autonivelací pro vynikající jízdní komfort i v zatíženém vozidle. Vícekomorové vzduchové odpružení je podporováno kontinuálně fungujícím, elektronicky řízeným systémem adaptivního tlumení, který automaticky přizpůsobuje tlumiče na jednotlivých kolech aktuální jízdní situaci a stavu vozovky. Ovladač DYNAMIC SELECT na středové konzoli nabízí řidiči výběr ze čtyř režimů AIR BODY CONTROL: „Comfort”, „ECO”, „Sport” a „Sport Plus”. Doplňková volba „Individual” umožňuje konfigurovat vozidlo podle osobních preferencí řidiče.

Asistenční systémy, pohodlí a bezpečnost.

Mezi standardní výbavu patří aktivní brzdový asistent a asistent sledování bdělosti, který může řidiče varovat v případě nepozornosti nebo únavy, a asistent při poryvech bočního větru. Jedním z výrazných prvků příplatkové sady jízdních asistentů je systém DRIVE PILOT, který představuje další krok směrem k autonomní jízdě. Stejně jako adaptivní tempomat Distance Pilot DISTRONIC, který je schopný automaticky udržovat správnou vzdálenost od vozidla jedoucího vpředu a může ho následovat ve městě, na běžných silnicích i dálnicích až do rychlosti 210 km/h. Řidiče při řízení i v mírných zatáčkách podporuje asistent řízení Steering Pilot. Další jedinečnou funkcí tohoto systému je, že je při rychlostech do 130 km/h schopný aktivně zasáhnout, neboť bere v úvahu okolní vozidla a paralelní konstrukce, i když jsou jízdní pruhy špatně viditelné nebo vůbec neexistují.

Boční pohled na nový Mercedes-Benz třídy E

Pokud bylo vozidlo zcela zastaveno adaptivním tempomatem Distance Pilot DISTRONIC na dálnici nebo podobné komunikaci, může být do 30 sekund znovu uvedeno do pohybu bez potřeby zásahu řidiče. V kombinaci se systémem COMAND Online dostupným za příplatek může asistent omezení rychlosti automaticky převzít rozpoznaná rychlostní omezení jako požadovanou rychlost.

SVĚTLOMETY MULTIBEAM LED a další výrazné prvky.

Mezi další přednosti příplatkové sady jízdních asistentů patří aktivní brzdový asistent s funkcí detekce provozu v příčném směru, asistent řízení s funkcí vyhýbacího manévru a další osvědčené systémy, které byly dále zdokonaleny, například aktivní asistent sledování mrtvého úhlu, který je nyní schopný varovat také při nebezpečí boční kolize v nízké rychlosti. Novinkou je dálkový parkovací asistent: tento systém umožňuje vjet a vyjet vozidlem z garáže a parkovacího místa pomocí aplikace ve smartphonu. Nová třída E je rovněž poprvé sériově vybavena plně integrovaným řešením Car-to-X. Díky výměně informací s ostatními řidiči pomocí mobilních telefonů může řidič v případě hrozícího nebezpečí získat včasnější varování. PRE-SAFE® Impuls, který je součástí sady jízdních asistentů Plus, posune v případě bezprostředně hrozící boční kolize preventivně řidiče nebo spolujezdce z nebezpečné zóny směrem do středu vozidla. Světlomety MULTIBEAM LED s 84 samostatně ovládanými LED diodami automaticky osvětlují silnici precizně distribuovaným a výjimečně jasným světlem bez oslňování ostatních účastníků silničního provozu.

Čelní pohled na nový Mercedes-Benz třídy E

Nová generace multimediální zábavy.

S třídou E vybavenou systémem COMAND Online (příplatková výbava) přichází zcela nová generace multimediální zábavy. Mezi její přednosti patří kromě širokoúhlého kokpitu Widescreen Cockpit se dvěma displeji, dotykové ovládání na volantu a nová, inteligentní sada pro multifunkční telefonování, které umožňuje nabíjení mobilních telefonů a jejich připojení k venkovní anténě vozidla bez jakýchkoliv držáků či kabelů. Bezdrátový, indukční systém nabíjení je kompatibilní se všemi mobilními zařízeními, která podporují standard Qi nebo je lze na něj upgradovat. Nabíjecí ploška je integrována do úložného prostoru v přední části středové konzoly. Kliknutím na logo „NFC“ propojí systém mobilní telefon s head unit a venkovní anténou pomocí technologie Near Field Communication (NFC). Telefonní hovory jsou poté automaticky vedeny přes systém Bluetooth® hands-free. Prostřednictvím NFC (Near Field Communication) je rovněž možné použít smartphone pro odemknutí, zamknutí a nastartování vozidla. Nová třída E má ve standardní výbavě systém Frontbass vyvinutý společností Mercedes-Benz přinášející jedinečný zážitek z poslechu. Je-li vozidlo vybaveno příplatkovým 3D surround soundsystémem Burmester® High-End s 23 reproduktory, dostane se posluchačům zážitku jako v koncertní síni.

Agilní a účinnější díky konstrukci o nízké hmotnosti.

Základem mimořádné ovladatelnosti, pozoruhodně nízké hladiny hluku a vibrací a vysoké úrovně bezpečnosti při kolizi je robustní karoserie. Naši inženýři za tím účelem v porovnání s předchozím modelem zvolili karoserii s výrazně vyšším podílem hliníku a komponenty z ultra vysokopevnostní oceli. Přední blatníky, kapota, víko zavazadlového prostoru a velké části předních a zadních partií vozidla jsou vyrobeny z plátovaného nebo litého hliníku. Konstrukce o nízké hmotnosti přispívá ke snížení spotřeby paliva a ke sportovnímu a agilnímu ovládání. Jedním z hlavních důvodů vysoké účinnosti nové třídy E jsou její aerodynamické vlastnosti.

Nový Mercedes-Benz třídy E na silnici.

Třída E zvedá laťku díky rekordně nízkému koeficientu aerodynamického odporu vzduchu (Cd) ve výši 0,23, pro jehož dosažení museli odborníci na aerodynamiku optimalizovat mnoho detailů a implementovat nová řešení. Sofistikovaná aerodynamika rovněž minimalizuje hlučnost způsobovanou prouděním vzduchu a zajišťuje, že je nová třída E tišší než některé modely z třídy luxusních vozů.

S letním časem přichází žhavá nabídka letních kol

Připravte se na jaro již nyní s letními pneumatikami a kompletními koly od Vašeho autorizovaného prodejce Mercedes-Benz. V nabídce naleznete kvalitní a elegantní letní kola a pneumatiky pro všechny modely vozů Mercedes-Benz. Pro lepší zabezpečení Vašich kol Vám navíc nabízíme bezpečnostní šrouby, které mají speciální klíč chránící Vaše kola před krádeží.

Letní kola pro osobní vozy
Letní kola pro dodávkové vozy
Brožura letních kol ke stažení (PDF, 1.8 MB)

Prostě jen jezděte třídou E.

Posaďte se za volant vozu, po kterém toužíte!

Jezděte bez starostí,
jezděte bez neočekávaných nákladů,
prostě jen jezděte vozy Mercedes-Benz dostupnějšími než kdykoli dříve.

Třída E již od 15 942 Kč bez DPH měsíčně!

Součástí nabídky operativního leasingu je kompletní pojištění vozidla včetně pojištění GAP, servisní smlouva Excellent a mnoho dalších výhod.

Bližší informace a kompletní nabídku operativního leasingu pro vozy Mercedes-Benz naleznete na internetových stránkách www.operativni-leasing-mercedes.cz, prostřednictvím kterých můžete rovnou kontaktovat svého prodejce Mercedes-Benz nebo leasingového poradce.

Nový Mercedes-Benz třídy E na silnici.